top of page
3D%20cell%20imagine_edited.png

HÜCRE BİLİMİ

Yaşam bilimleri araştırmalarında hücre kültürü çalışmalarınız için 'one-stop shop' olarak güvenilir sonuçlara ulaşmanızı sağlıyoruz.

Diğerlerinin üzerinde kaliteli ve verimli büyüme sağlayan bir hücre kültürü yüzeyine mi ihtiyacınız var? Laboratuvarınız hücre kültürü kontaminasyonu ve üstün güvenilirlik seviyeleri konusunda endişeli mi? Öyleyse, Türkiye Distribütörlüğünü yaptığımız güvenilir markalarımız tarafından sunulan laboratuvar gereçleri, size tüm gerekenler.

Hücre kültürü çözümlerimizin neden bilim camiasını sarstığına ve size neler sunabileceklerine bir göz atalım. 

 

01

HÜCRE HATLARI

Tumor ATCC_edited.jpg

Başarılı hücre kültürü kimliği doğrulanmış hücrelerle başlar.

ATCC (American Type Culture Collection) misyonu standart referans mikroorganizmaların,

hücre hatlarının ve diğer materyallerin edinilmesi, doğrulanması, üretimi, korunması, geliştirilmesi ve

dağıtımına odaklanan küresel biyolojik materyal kaynağı ve

organizasyonudur.

Araştırmanızın yüksek kalitede olmasını sağlamak için kimliği doğrulanmış ATCC hücreleri kullanın. ATCC, araştırma amaçlı dünyanın en büyük ve en kapsamlı insan ve hayvan hücre dizileri ürün kataloğuna sahiptir. Hücre biyolojisi koleksiyonu, türler, doku/hastalık türleri ve sinyal yollarına göre kullanılabilen 4.000'den fazla sürekli hücre hattı içerir. Kanser araştırması için tümör hücresi ve moleküler paneller, gen mutasyonları ve moleküler profillerle açıklanmıştır.​

02

Fetal Bovine Serum, büyüme faktörleri, bağlanma faktörleri, taşıyıcı proteinler, lipidler ve hormonlar gibi çoğu henüz kimyasal olarak tanımlanmamış hem adherent hem de süspansiyon hücre kültürleri için gerekli olan bileşenlerin hemen hemen tamamını sağlar.

BIOWEST en geniş serum ve hücre kültürü ortamını sağlayan hayvan serumu üretiminde dünya lideridir. Tüm ürünleri  biyofarmasötikler ve aşıların üretimi yanı sıra akademik ve endüstriyel araştırma teşhislerinde kullanılmaktadır.

Fetal Bovine Serum ile beraber, kültür ortamını oluşturan media, buffer ve antibiyotikler firmamız güvencesiyle stoklarımızda derhal teslim olarak bulunmaktadır.

Bildschirmfoto 2021-11-05 um 16.11.27.png

03

CELLSTAR
Hücre Kültürü Sarfları

GREINER.jpg

Greiner Bio-One'ın CELLSTAR® ürün serisinin devam eden başarısının sırrı, yüksek kalitesi ve güvenilirliğinde yatmaktadır.

 

50 yılı aşkın bir süredir Greiner Bio-One, hücre kültürü alanında geleceğe yönelik araştırmalar ve yeni teknolojiler için standartlar belirliyor.

Türkiye Distribütörü olarak uygun fiyat ve geniş stok çeşidiyle tüm hücre kültürü sarf ihtiyaçlarınızda hizmetinizdeyiz.

04

HÜCRE SAĞLIĞI

Hücre Kültürü çalışmalarında kontaminasyon, çok maliyetli olabilir. PanReac Applichem hücre kültürü çalışmalarınız için hücre sağlığını koruyacak her türlü materyali en yüksek kaliteyle üreterek çalışmalarınızda stabilite sağlar.

PanReac AppliChem solüsyonları mantarların, sporların, bakterilerin (tüberküloz dahil), virüslerin (HIV, hepatit B dahil) ayrıca mikoplazma bulaşmasını ve büyümesini önleyecek çözümler sunar.  

 

Çözeltiler formaldehit, fenol veya alkol içermez ve toksik değildir.  

cells_edited.png

05

3D HÜCRE KÜLTÜRÜ

3D%20cell%20imagine_edited.png

Sferoid kültürlerde hücreler, in-vivo tümör mikroçevresini daha yakından yansıtmak için hücresel heterojenlik bölgeleri ve besin ve oksijen gradyanları ile üç boyutlu bir sistemde büyür.

 

Sferoid kültürler ve 2D kültürlerin karşılaştırmaları, tümör hücre hatlarında, örneğin protein ekspresyonundaki değişiklikler, fosforilasyon paternleri ve inhibitör moleküllere yanıt verme gibi fonksiyonel farklılıklar gösterir.

Greiner Bio-One m3D mıknatıslı hücre kültürü platformu, cell repellent plateler ve ThinCert® çözümleri ile çalışmalarınızı kolaylaştırıyor.

05

3-D HÜCRE KÜLTÜRÜ

3D%20cell%20imagine_edited.png

Sferoid kültürlerde hücreler, in-vivo tümör mikroçevresini daha yakından yansıtmak için hücresel heterojenlik bölgeleri ve besin ve oksijen gradyanları ile üç boyutlu bir sistemde büyür.

 

Sferoid kültürler ve 2D kültürlerin karşılaştırmaları, tümör hücre hatlarında, örneğin protein ekspresyonundaki değişiklikler, fosforilasyon paternleri ve inhibitör moleküllere yanıt verme gibi fonksiyonel farklılıklar gösterir.

3 boyutlu hücre kültürü çalışmalarınız için Greiner Bio-One

m3D mıknatıslı hücre kültürü platformu, cell repellent plateler ve ThinCert® çözümleri ile çalışmalarınızı kolaylaştırıyor.

06

Hücre Ölümü Mekanizmaları

Hücre ölümü hem fizyolojik hem de patolojik nedenlerle gerçekleşir. Değişen ölüm modları, ya artık yararlı olmayan sağlıklı hücreleri güvenli bir şekilde uzaklaştırmak ya da yararlı olan ancak artık sağlıklı olmayan hücreleri temizlemek için inflamatuar bir yanıtı uyarmak için programlanmıştır.

 

Bir hücrenin kendi kendini yok edebileceği çeşitli yolları ayırt etmek için farklı morfolojik değişiklikler, tetikleyiciler ve biyokimyasal işaretler izlenir.

 

CAYMAN CHEMICAL deneysel koşullarınızda meydana gelen hücre ölümü mekanizmalarını belirlemenize yardımcı olacak birden çok moleküler yolu ve hücre ölümü belirteçlerini araştırmak için mevcut araçlar hakkında bilgi edinmek için bu kılavuzu kullanın.

Screen Shot 2022-02-18 at 15.05.17.png
bottom of page