top of page
ATCC LOGO.png

Biyolojik materyallerin kültürlenmesi, bu konudaki uzmanlar için bile zaman zaman zor olabilir. Hücre ve mikrobiyal kültürlerde 85 yılı aşkın uzmanlığı ile ATCCHücre Hatları (primary ve continuous cell line) ve Mikroorganizma kültür koleksiyonunu araştırmacılara sunmaktadır.

ATCC SARS-CoV-2_Kit.jpg
SARS-CoV-2 Harici Kontrol Kiti 
Kalite Kontrolünüze Değer Katar

Kitinin tasarımı, formatı ve doğrulaması, istikrarlı sonuçlar elde etmemizi sağlar. Bu kullanıma hazır kit, seyreltme gerektirmez. 

 • Genomik RNA 

 • Heat inactivated virüs

 • Sentetik moleküler standartlar

 • Hücre hatları

SARS-CoV-2 External Kit
ATCC 1 Bullet Point Icons_FINAL-01.png

BSL-1 ortamlarında ısıyla inaktive edilmiş virüs güvenli kullanım sağlar

ATCC 3 Bullet Point Icons_FINAL-03.png

SARS-CoV-2 Washington suşu sentetik kontrollere göre klinik örneğe daha yakındır

ATCC 4 Bullet Point Icons_FINAL-04.png

Tüm genom sekanslı virüs, birden fazla platformda evrensel kullanıma izin verir

ATCC 2 Bullet Point Icons_FINAL-02.png

RNA ekstraksiyonu ve amplifikasyonunu tek  platformda birleştiren entegre çözümler sunar

ATCC Hücre Authentication Hizmeti
'Hücrelerinizi Test Edin, Verilerinize Güvenin'

Hücre otantikasyon nedir?

Bir hücre hattının kimlik doğrulaması ve diğer hücre hatlarından ve mikroplardan kontaminasyon olmadığı gösterilmesidir.

 • Standartlaştırılmış teknikleri kullanarak,

    geçerli, tekrarlanabilir sonuçlar elde etmenizi sağlar.

 • ATCC Otantikasyon servisi basit ve uygun fiyatlıdır.​

  • Spot 

  • Dry

  • Mail

 • Neden hücre otantikasyonu gerekli?

Yanlış tanımlanmış hücre hatları, yayınlanan sonuçların geçersiz kılınmasına ve zaman, para ve çaba kaybına yol açar. Hücre hatlarının doğrulanması artık NIH ve birçok dergi tarafından onaylanmadan ve / veya yayın için kabul edilmeden önce önerilmektedir.

National Institute of Standards and Technology'in Fare Hücre Hattı Otantikasyonu Consortium Bildirimi için tıklayınız.

atcc authentication
Mikoplazma ATCC.jpg

Yaygın ve tespit edilmesi zor olan mikoplazma kontaminasyonu araştırmanızı geçersiz kılacaktır

otantikasyon ATCC.jpg

Hücre hatları yanlış tanımlanabilir, çapraz kontamine olabilir veya genetik olarak farklılık gösterebilir. Kimlik doğrulamasını onaylamak için onları test ettirin

mouseATCC.png

Fare hücreleri yanlış tanımlanabilir, kontamine olabilir veya genetik olarak farklılıklar gösterebilir. Verilerinizin bütünlüğünü korumak için şimdi kimliklerini doğrulayın

ATCC KOLLEKSİYONU

 ATCC Hücre Biyolojisi Koleksiyonu, dünyadaki en büyük biyo-kaynaklardan biridir ve aralarından seçim yapabileceğiniz karmaşık bir insan, hayvan, böcek, balık ve kök hücre dizisi dizisi sunar.

Primer Hücreler

in vivo hücrelerin fizyolojik durumunu daha yakından taklit eder ve canlı sistemlerle ilgili veriler elde etmemizi sağlar.

ATCC_HeLaCells.jpg
images.jpg

İnsan telomeraz ters transkriptaz (hTERT) ölümsüzleştirilmiş hücre hatları, birincil hücrelerin in vivo doğasını geleneksel hücre hattının in vitro sürekli olarak hayatta kalma yeteneği ile birleştiren bir hücre içi biyoloji araştırmasını temsil eder.

ATCC_HeLaCells.jpg
Human Breast Cancer cell dividing_tn.jpg

Antibiotic 

Feeder hücreler

atccReagentscolorized_tn.jpg
COVID-19 antibody.jpg

Mycoplasma Belirleme kiti

Bilinen en küçük serbest canlı organizmalar olan mikoplazmalar, memeli hücre kültürlerinde nispeten yaygın bakteriyel kontaminasyonlardır. Evrensel Mikoplazma Belirleme Kiti hızlı ve hassas bir PCR tabanlı test sunar.

Screen Shot 2021-04-19 at 14.55.05.png
atcc cell authentication.png
 1. Hızlı seyreltme canlılığı azalttığı için çözüldükten sonra yavaşça seyreltilmelidir. DMSO ile ani seyreltme ozmotik şoka neden olur, hücre sağkalımını yarı yarıya azaltır.

 2. MEM ve EMEM formülasyonu aynı değildir. İkisi arasındaki en büyük fark EMEM'deki esansiyel olmayan amino asitlerdir. ATCC bu hücreleri yalnızca formüle edilmiş EMEMde büyüttüğü için, bu hücre hattı EMEMe alışmış olacaktır.

 3. Hücrelerin alıştırıldığı alanlardaki ani değişiklikler, hücrelerin şoka girmesine veya sağlıklarının bozulmasına neden olabilir. Daima önerilen medyayı kullandığınızdan emin olun.

 4. Yüzen hücreler ana kültürden öldüğü kesinleşmeden çıkarılmamalıdır. Bu hücre yoğunluğunun kritik bir değerin altına düşmesine, hücrelerin büyümesinin gecikmesine neden olur.

 5. Hücre hatları ile çalışırken ısıyla inaktive edilmiş FBS kullanımı özellikle belirtilmediği sürece önerilmemektedir. Bunun nedeni ise Serumun ısıyla inaktivasyonu, çeşitli hücre büyümesini ve bağlanma faktörlerini yok eder.

2020-03-30%20(2)_edited.jpg
hücre kültürü ipıçları
bottom of page